Menu

Ny måltavle på kustbanen!

image
Ejvind Hansen
17. december 2019 kl. 12:07

Tirsdag den 03-12 overrakte Tommy Knudsen Sydbank Fredericia  en gavecheck  på 25.000.- Kr. til KFUMs Boldklub og KFUMs Aktivitetscenter, beløbet skal bruges til at dække udgiften til en resultattavle til Klubbens kunstgræsbane samt dække udgiften til et Sydbank Skilt i KFUM Parken.

Pengene er doneret i forbindelse det opstarts stævne KFUM afviklede i August 2019 hvor Sydbank var hoversponsor.

Sydbank navnet vil være synlig i fremtiden når spillere, trænere og forældre er på vej til og fra banerne i klubben i forbindelse med kamp eller træning. skiltet er opsat på gavlen af klubbens boldcontainer.

Fr.KFUMs Boldklub vil gerne rette en tak til Sydbank for dette sponsorat /  denne donation.

På KFUM.dk indsamler vi data om brugernes færden på siden. Dette gør vi for at forbedre siden løbende. Hvis dette kan godkendes af dig som bruger tryk da OK. På forhånd tak. Alle data behandles fortroligt samt anonymt og der indsamles ikke personfølsomme data.